29 30

2012.01.15. 10:04 Gozo67

Férfi kézilabda EB 2012 Szerbia

Ma kezdődik Szerbiában a 2012 évi férfi kézilabda Európa Bajnokság.

A magyar válogatott a C jelű csoportban küzd a továbbjutásért. A csoport méltán kapta a halálcsoport jelzőt, hiszen a mieinken kívül a nagy múltú többszörös VB és olimpia győztes orosz,  a regnáló EB, VB és olimpia győztes francia és a 2005-ben már szintén VB-t nyert és a tavalyi VB-n bronzérmes spanyol válogatott található a csoportban.

2012. január 20. 20:15 Magyarország-Franciaország

Minden csoportból az első 3 helyezett jut tovább a középdöntőbe, ahol az A és a B jelű négyesből, illetve a C és a D jelű csoportból továbbjutó 3-3 válogatott alkot egy-egy 6-os csoportot. A középdöntőbe a továbbjutó csapat viszi magával a csoportjából szintén továbbjutó másik két csapat elleni eredményét és csak a másik csoport továbbjutóival játszik egy-egy meccset. A középdöntőből az elődöntőbe mindkét csoport első két helyezettje jut be, ahol az egyik csoport első helyezettje játszik a másik csoport második helyezettjével a döntőbe jutásért. Az elődöntők nyertesei az aranyéremért, míg vesztesei a bronzéremért játszhatnak.

Mivel ezen a tornán is lehet még kvalifikálni a londoni Olimpia selejtezőire (még 2 hely kiadó európai csapatoknak), így nagy csatákat hozhatnak a további helyosztók is. Az EB győztes egyenes ágon, selejtező nélkül kijut az olimpiára (ha a VB címével már olimpiai résztvevő franciák nyerik az EB-t, akkor a második helyezett jut ki azonnal Londonba). A jelenlegi állás szerint Dánia, Spanyolország, Svédország (VB helyezésük alapján ők rendezhetik az olimpiai selejtezőket), valamint Izland, Horvátország és Magyarország már a tavaszi olimpiai kvalifikációs tornák résztvevői. A fennmaradó két helyért az EB-n kilenc csapat, Csehország, Lengyelország, Macedónia, Németország, Norvégia, Oroszország, Szerbia, Szlovákia és Szlovénia harcol. Az a 2 csapat kap még besorolást a tavasszal megrendezendő olimpiai selejtezőkre, melyek a legjobb eredményt érik el a már a selejtezőkre kijutott válogatottak mögött.

A magyar válogatott mérkőzéseit az M1 csatorna közvetíti.

Szólj hozzá!

Címkék: kézilabda handball serbia férfi eb szerbia european championship serbia 2012 szerbia 2012 férfi kézilabda válogatott